Rowery elektryczne | Kraft Sport

Rowery Elektryczne

Rowery elektryczne | Kraft Sport

Rowery elektryczne w ostatnich latach zdobywają coraz większą popularność. To już nie tylko rower miejski, coraz częściej wspomaganie elektryczne montowane jest także w rowerach górskich czy turystycznych.

W pierwszej kolejności napęd elektryczny wykorzystali rowerzyści w zatłoczonych miastach takich jak Wrocław. Okazał się świetną alternatywą dla samochodu – rower elektryczny omijał korki, a rowerzysta w oficjalnym stroju docierał do pracy bez zadyszki.  Teraz wspomaganie elektryczne jest także montowane w rowerach trekkingowych, górskich czy składkach. Umożliwia dłuższe wycieczki czy pokonywanie większych trudności rowerzystom nastawionym bardziej na podziwianie uroków otoczenia niż wysiłek fizyczny.

Napęd elektryczny jest wsparciem

W rowerach elektrycznych główną siłą napędową jest nadal nacisk na pedały, a nowoczesna technika jest tylko wsparciem. Można wybierać poziom wspomagania – napędy mają z reguły od 3 do 5 stopni intensywności. Zasięg pracy silników wynosi z reguły ok. 80-100 km w zależności od trybu i prędkości jazdy. Potem wymagają kilku godzin ładowania.

W naszej ofercie mamy m.in. rowery z napędem elektrycznym Bosh i napędem elektrycznym Shimano Steps. Jazda na rowerach elektrycznych nie wymaga uzyskania żadnych dodatkowych uprawnień – przepisy zezwalają na to w pojazdach poruszających się z maksymalną prędkością 25 km/h.

Jest 86 produktów.

Pokazano 1-21 z 86 pozycji

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło