Rowery górskie full suspension - rowery enduro i downhillowe

Rowery MTB Full suspension

Rowery górskie full suspension - rowery enduro i downhillowe

Rowery górskie full suspension to modele do najbardziej ekstremalnej jazdy w trudnym terenie. Specjalizacja w tej dziedzinie poszła już tak daleko, że powstały modele służące tylko do zjazdów z gór (rowery downhillowe).

Full suspension to pełne zawieszenie – rowery tej klasy posiadają amortyzator w przednim widelcu i damper, czyli drugi amortyzator w tylnym zawieszeniu. Poprawia to z jednej strony komfort jazdy w trudnym terenie, ale pozwala także na jeszcze bardziej ekstremalną jazdę niż zwykłymi rowerami górskimi i pokonywanie tras zupełnie niedostępnych dla np. rowerów crossowych

Rowery enduro i downhillowe

Jednymi z najbardziej nowoczesnych konstrukcjami są rowery enduro. To modele do jazdy po płaskich bezdrożach, wspinania się stromymi ścieżkami w górach i szalonych zjazdów ze szczytu po krętych, kamienistych trasach. Rower enduro musi być lekki, żeby można było wjeżdżać nim na trudne szczyty, a równocześnie bardzo wytrzymały, żeby nie zawiódł podczas ogromnych przeciążeń w czasie jazdy na dół.

Do samych zjazdów ze szczytów służą natomiast rowery downhillowe. To najmocniejsze, najbardziej wytrzymałe, ale i najcięższe konstrukcje. Jazda nimi pod górę jest praktycznie niemożliwa. Natomiast do pokonywania górskich maratonów służą rowery cross-country (XC). Zapraszamy do naszego sklepu i wypróbowania rowerów do najbardziej ekstremalnych wyczynów w górach.

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło