Oddajemy rower do serwisu rowerowego - na co zwrócić uwagę? - Rowery Ok

Oddajemy rower do serwisu rowerowego - na co zwrócić uwagę?

list Kategoria: Blog Dodano:

Nie ma wątpliwości, że jazda na rowerze jest jedną z ulubionych aktywności fizycznych Polaków. Dowodzą temu choćby wyniki badań MultiSport Index 2018, według których najwięcej ankietowanych postawiło właśnie na tę dyscyplinę.  Niemniej, ze względu na panujący klimat w Polsce, rowery kilka miesięcy w ciągu roku przechowywane są w garażach czy piwnicach. Nawet jeśli zostały one starannie zabezpieczone, warto zdecydować się na przegląd lub ewentualną naprawę w serwisie rowerowym. Wówczas można cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą. Pytanie brzmi: jaki serwis rowerowy wybrać?

Zakres usług serwisu rowerowego

 

Nawet jeśli któryś z serwisów rowerowych chwali się wieloletnią działalnością w branży, to nie oznacza to od razu, że jest najlepszym wyborem. Oczywiście, doświadczenie jest bardzo ważną kwestią, niemniej nie wszystkie warsztaty specjalizują się w naprawie określonego typu rowerów lub poszczególnych rodzajach usterek.

Warto więc dokładnie sprawdzić zakres usług danego punktu, ponieważ oddanie drogiego roweru triathlonowego czy górskiego w niepowołane ręce może nieść ze sobą więcej szkody niż pożytku. Z drugiej strony lepiej zrezygnować także z serwisów, których oferta jest zbyt szeroka. Odnosi się to głównie do przysłowiowych “złotych rączek”, które zajmują się naprawą rozmaitych pojazdów czy sprzętów domowych.

Przeglądając stronę danego warsztatu, warto zwrócić uwagę na cennik, a następnie porównać go z ofertą konkurencji. Koszt naprawy jest ważnym determinantem wyboru, warto jednak pamiętać, że podejrzanie niskie ceny bardzo często okazują się ostatecznie mało ekonomiczne dla kieszeni. warto zorientować się w cenach części danego sklepu, aby nie okazało się że serwis jest „pół darmo” natomiast części są dwa razy droższe niż w przeciętnym sklepie. Jednocześnie należy zorientować się, jaki jest szacowany czas naprawy pojazdu, ponieważ kilkutygodniowe oczekiwanie może znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. 

 

Opinie na temat serwisu rowerowego

 

Najczęściej to właśnie opinie innych osób są najczęściej wykorzystywaną wskazówką podczas wyboru danego usługodawcy. Nie inaczej jest w tym przypadku. Nawet jeśli w gronie znajomych nie ma osoby, która może polecić jakiś serwis rowerowy, zawsze można poszukać informacji w sieci. Poza ocenami i komentarzami w mediach społecznościowych, warto również zajrzeć na fora i grupy zrzeszające miłośników jazdy jednośladem w danym mieście. Z chęcią doradzą oni, który serwis rowerowy w okolicy oferuje najlepszą jakość usług względem ceny.

Bardzo często serwis roweru na własną rękę przynosi szereg negatywnych skutków. Zdecydowanie nie warto samemu przeprowadzać skomplikowanych napraw np. piast z przekładniami planetarnymi czy też obsługę amortyzatorów powietrznych. Skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego serwisu rowerowego to nie tylko klucz do wygodnej i bezpiecznej jazdy, ale przede wszystkim możliwość zwiększenia żywotności pojazdu.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło