Rowery BMX - do nauki akrobacji i jazdy po torze ziemnym

Rowery BMX

Rowery BMX - do nauki akrobacji i jazdy po torze ziemnym

Rowery BMX są najmniejszymi konstrukcjami używanymi przez dorosłych rowerzystów. Są przeznaczone do akrobacji i jazdy po torze z przeszkodami.

Rowery BMX powstały w latach 70. w USA. Są specyficzną konstrukcją. Mają małe koła 20 cali lub 24 cale. Ich rama jest mocna i bardzo niska, kierownica ma specyficzny kształt. Rowery BMX nie mają przerzutek i często nie posiadają hamulców. Nasi specjaliści sugerują jednak, aby początkujący rowerzyści BMX decydowali się na modele z prostymi hamulcami, łatwymi do zdjęcia po opanowaniu podstawowych umiejętności.

Rower do akrobacji

Specyficzna konstrukcja ułatwia wykonywanie akrobacji – skoków, ewolucji w powietrzu, trików przy murkach i poręczach. Rowerzyści na rowerach BMX biorą także udział w wyjątkowych wyścigach na torach ziemnych najeżonych pagórkami, skoczniami, trudnymi zjazdami – to rowerowa wersja motocrossu (Bicykle Motocross).

Czasem rowery BMX używane są do jazdy górskimi ścieżkami, ale to sport, który polecamy tylko wytrawnym specjalistom BMX. Dla zwykłych rowerzystów zalecamy używanie w górach rowerów mtb, specjalnie przystosowanymi do górskich tras.

Zapraszamy do naszego sklepu lub do zakupów w internecie.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło